İleri Simülasyon Birimi

Back To Top

Sağlık eğitim ve uygulamalarında iyi tanımlanmış,ölçülebilir yararları olan bir sanal hasta simülatörünün bulunduğu ve 24 kişinin aynı anda eğitim alabildiği simülasyon salonudur. Simülatör; içinde bulunan vakalarla gerçek zamanlı yanıtlara izin veren 69 farklı senaryoya ve fizyolojik algoritmaya sahiptir. Hastaya verilecek herhangi bir ilaç, hastada gerçek zamanlı etkiler yaratacak ve hastanın sağlık durumunu değiştirecektir. Hem bireysel hem de grup eğitimlerine uygundur. Detay için tıklayınız.

Sanal gerçeklik, simülasyonda yeni bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Sanal gerçeklik odasında, ses izolasyonuna sahip bir ortamda Sanal gerçeklik (VR) , Arttırılmış Gerçeklik (AR) ve Karma Gerçeklik (MR) kullanılarak tıp eğitimine dair yenilikçi öğretim teknikleri uygulanabilmektedir. Birey ve grup eğitim çalışmalarına uygundur.

Jinekolojik, Ürolojik ve Artroskopik simülatörleri içerir. Jinekolojik cerrahi simülatörü, giderek daha karmaşık hale gelen vakalara dayandırılarak yapılandırılmış bir eğitim yaklaşımı sunar. Hekimler patolojileri tanımayı ve komplikasyonları ele almayı öğrenirken, prosedürler sırasında soru sormak ve bulguları yansıtmak için zamana sahip olurlar. Orijinal tıbbi aletlerin kullanımı sayesinde, beceriler doğrudan klinik ortamlara aktarılabilir. Ürolojik cerrahi simülatörü, prostatın Thulium (ThuLEP) veya Holmium (HoLEP) ile TURP, TURB ve lazer Enükleasyonu için simülasyon eğitimi sağlar. Ürolog canlı hasta olmadan aletlere hakim olmayı ve komplikasyonları yönetmeyi öğrenir.Bu simülatörümüz kişileştirilmiş ürolojik cerrahi eğitimi için bireysel kullanıma da uygundur. Artroskopi simülatörü, hekimleri ameliyathaneye hızlı ve verimli bir şekilde hazırlar. Bu simülatörümüz giderek daha karmaşık hale gelen eğitim vakaları ve toplum temelli müfredat ile onların artroskopik öğrenme yolculuğu boyunca kursiyerlere yardımcı olur. Detay için tıklayınız.

Endoskopi ve Bronkoskopi simülatörümüz hem Gastrointestinal hem de Bronşiyal eğitimi bir arada içeren simülatördür. Simülatörümüz, hekimlere ve hekim adaylarına simülasyon tabanlı öğrenmeleri için Bronkoskopi, EBUS-TBNA, üst GI ve alt GI için öğrenme modülleri sunmaktadır. Birey ve grup eğitimlerine uygundur. Detay için tıklayınız.

Ek video ekipmanı gerektirmeyen, kurulumu kolay ve taşınabilir, minimal invaziv bir eğitim sistemidir. Büyük pelvik çalışma alanı, yüksek çözünürlüklü 1080 p SimScope (kamera) ve 12″ yüksek çözünürlüklü monitör içerir. Bir birey veya bir takım için kamera navigasyonu da dahil olmak üzere gelişmiş prosedürel eğitime kadar temel laparoskopik beceriler için kullanılabilecek çok yönlü bir cihazdır. Birey ve grup eğitimlerine uygundur.

Teknoloji temelli eğitimlere ve toplantılara uygundur. Uzaktan eğitime uygun tasarlanmıştır. 10 adet tablet ve 1 adet HD televizyon ile donatılmıştır.

Bu bölüm, tıp eğitim teknolojilerinde multidisipliner ve yenilikçi bir bakış açısıyla araştırma yapmak amacıyla kurulmuştur. Üniversitemizin kaynaklarını kullanarak, kamu-özel iş birliği ile mesleki beceri eğitimlerinde kullanılan maketlerin, yerli ve milli teknoloji ile üretilmesi için çalışmalar yapılmaktadır. Bu amaçla, iki tane farklı özelliklerde 3 boyutlu yazıcı, 3 boyutlu tarayıcı ve iki tane üst düzey niteliklere sahip bilgisayarımız hizmet vermektedir.